כמה אנחנו באמת יודעים על הלקוחות של המוצר שלנו?  כמה אנחנו מבינים מה הם צריכים, מה חסר להם, מה משמח אותם? האם הלקוח הוא השיקול מספר אחד בכל אחת מההחלטות שאתם לוקחים מידי יום? אומרים שאין טוב יותר מללמוד מנסיון של אחרים, במיוחד כאלו שהצליחו לאורך זמן.
Jeff Bezos, המייסד והמנכ"ל של Amazon, מדבר על הרכישה של Zappos וחושף את "סוד" ההצלחה.
וכל זה בסרטון שנראה כאילו צילמו על הדרך (ברור שלא!).

You won't find any better combination of quality and value. Cheap generic levitra without prescription! Generic drugs are required to have the same active ingredient, strength, dosage form, and route of administration as the brand name product.

Obsess over customers

במקום להיות אובססיבי לגבי המתחרים, ולהשקיע מאמץ בלעקוב אחריהם, היו אובססיביים לגבי הלקוחות ועיקבו כל הזמן אחרי הצרכים שלהם וההתנהגויות שלהם.

Invent

“Invent on behlaf of the customer. It’s not customer's job to invent”
הלקוחות (או לפחות רובם) לא יודעים לחדש. הם לא מנהלי מוצר. הם יודעים להגיד מה עובד היום טוב, מה לא עובד טוב ומה הם צריכים.תבינו טוב את הלקוחות והצרכים שלהם, תחשבו מחוץ לקופסא, ותציעו פתרונות חדשניים  (אגב, זו גם הדרך לייצר competative edge, אבל על זה בפוסט אחר)

Think long term

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מסתכלים על מוצר של מתחרה אומרים "אנחנו חשבנו על זה קודם, אבל…"אבל – כשיצאתם עם זה, זה היה עוד מוקדם, השוק לא היה בשל ואז פשוט גנזתם את הרעיון הנפלא שלכם?
בתיאוריה, אתם הלוא יודעים שהשוק אף פעם לא בשל לחדשנות (ראו: Diffusion of Innovations).אם הרעיון שלכם חדשני – יקח זמן עד שהשוק יאמץ אותו.
אבל אם הרעיון טוב – השוק יאמץ את הרעיון בסוף.
אל תגנזו את הרעיונות שלכם רק בגלל שקיבלתם ביקורת. תחשבו על הטווח הרחוק, ואם אתם מאמינים שהרעיון טוב, השוק עוד יגיע אליו.לכאורה, לא נחשף שום סוד. הכל מאוד טריוויאלי.אבל האם באמת אתם הולכים עם הכללים הטריוויאליים האלה עד הסוף?
כיף לראות שכשמיישמים עד הסוף את הכללים, שכולנו, כמנהלי מוצר, מאמינים בהם – ההצלחה מגיעה גם כן.

שווה לקחת פסק זמן קצר ולראות את הסרטון: