נתקלנו בשאלה מוזרה לאחרונה:
"עברנו לעבוד ב agile, האם אנחנו עדיין צריכים  templates?"

i enjoyed this product very much, but it can be a little too sweet but very tangy and tasty! Buy flagyl online? Canadian drugs are only shipped from our affiliated Canadian dispensary.

אם אתם שואלים את השאלה, כנראה שאתם פשוט עובדים עם templates לא מספיק טובים, כי זה בכלל לא קשור ל agile.

אנחנו רואים אצל לא מעט חברות, שמנהלי מוצר עובדים עם templates מיושנים, או עם כאלה שהורדו מהאינטרנט ולא שינו אותם בכלל. התוצאה היא:

  • היבטים חשובים של המוצר, שצריכים להיות מכוסים, מתפספסים כי לא הוגדרו מראש ב template ובסופו של דבר המסמך לא משרת את המטרה והמוצר לא מאופיין היטב.
  • המסמכים שמתקבלים ארוכים ומייגעים ובסוף מי שצריך לקרוא אותם מפספס הרבה פרטים חשובים.
  • מנהלי מוצר מבלים ב"לתעד" את הדרישות ולא מקדישים זמן להגדיר אותן – הרבה זמן מושקע בתחזוקת המסמך, במקום במשימות חשובות, כמו להתמקד בחקר הלקוחות, השוק והמתחרים.

 אז צריך בכלל templates?  בהחלט כן! 
(וגם אם אתם עובדים agile אתם צריכים templates טובים, כי גם ב agile צריך מסמכים, אבל על זה בפוסט אחר.)

template טוב עוזר לכותב המסמך לוודא שכיסה את כל ההיבטים הרלוונטיים למסמך, ועוזר לקורא להתמצא במסמך.  זה נכון לכל מסמך שהוא בכלל, ובפרט גם למסמכים של מחלקת מוצר: PRD, MRD, Launch plan וכו'.

אבל בראש ובראשונה צריך לזכור, שה template הוא כלי שנועד לשרת אותנו ולעזור לנו.

אתם בהחלט יכולים להתחיל ממשהו שהורדתם מהרשת.  לדוגמא: http://pmsphere.com/toolbox
רק תעשו את ההתאמות הרלוונטיות למוצר שלכם ולחברה. שימו לב שכל ההיבטים החשובים מכוסים ב template, (כולל אלו שנוטים לשכוח, כמו backward compatibility, localization , footprint וכו') והורידו סעיפים לא רלוונטיים.

ובכל נקודה בה אתם מרגישים שה template לא משרת אתכם, מותר לעצור, לחשוב, ולשנות.