לאחרונה רואים יותר ויותר כתבות על ירידה בהיקף הפעילות של קרנות הון סיכון בעולם בכלל, ובארץ בפרט, וצופים צמצום משמעותי במספר קרנות הון סיכון הפעילות.

venture capital fundraising

המשמעות היא ברורה – קיצוצים.

אז איך אנחנו, מנהלי המוצר, שאחראים על הובלה של מוצרים בחברה, יכולים לעזור לחברה כדי למזער את הקיצוצים ולהגדיל את הרווחים?

האמת שאנחנו יכולים לעזור לא מעט, לדוגמא:

להתחיל לנהל את פורטפוליו המוצרים של החברה – האם באמת צריך לתחזק את כל 20 המוצרים בחברה? האם יש דרישה לכל המוצרים? האם עלות התחזוקה של המוצרים מצדיקה השארתם?

להמעיט ב features חדשים – עבור כל דרישה להבין מי דרש אותה, כמה עולה לפתח אותה ולהתמקד רק בפיתוחים שהחברה באמת תרוויח מהם. בימים כאלו אפשר ורצוי גם להגיד "לא" ו"אחר כך".

Time to Market חשוב מתמיד – השקה של מוצרים בזמן מאפשרת לחברה לשמור על השם הטוב שלה כלפי חוץ, ולעמוד טוב יותר בתחזיות המכירות.
זה בסדר להתפשר על איכות המוצר כדי לעמוד בזמן, כל עוד המוצר עומד ביעדי החברה ובדרישות השוק (ועוד בנושא זה בפוסט הקודם "מוצר מושלם: מילה גסה או חיה נכחדת").

להפחית בכמות הישיבות –אנחנו שומעים הרבה מנהלי מוצר שמתלוננים על כך שהם לא מספיקים לעשות את העבודה החשובה באמת בשל כמות הפגישות שהם נמצאים בהן במהלך היום. הזמן שלנו הוא משאב מאוד יקר, חבל לכלות את כולו על ישיבות.

להיות יצירתי ומקורי – גם בזמן משבר לא צריך לוותר על חשיבה יצירתית ומקורית ולמצוא דרכים לשפר את המוצר, להגדיל כדאיות, ולהוביל חדשנות שתצעיד את החברה קדימה.