אחד הנושאים שאנחנו מלמדים בקורסי ניהול המוצר שלנו הוא השימוש ב Scenarios.

Scenarios הם סיפורים, המתוארים מנקודת המבט של הלקוח ומציפים צורך. התיאור של הסנריו בצורה סיפורית, מאפשר לנו להבין את הסיטואציה אותה אנחנו באים לפתור, את ההקשר של הדברים, ומה באמת הלקוח צריך. וכשאנחנו אומרים "לנו" – הכוונה היא למנהלי המוצר, אבל לא רק, אלא כל השותפים לעשייה (פיתוח, QA, מכירות, שיווק, כתיבה טכנית) אשר מדברים בשפה משותפת של Scenarios.

שלב כתיבת ה-Scenarios הוא השלב הבסיסי בתהליך של  Scenario Driven Process, המאפשר לבנות מוצרים אשר עונים על צרכים אמיתיים של לקוחות, ומספקים חווית משתמש טובה ונכונה מקצה לקצה.
לאחרונה נתקלנו בדוגמא יפה לשימוש בסנריו בחברת ClickSoftware שהיא לקוח שלנו, של שירות ה-On Demand Product Management.
החברה מפתחת מוצרים לשיבוץ של טכנאים, היא מצליחה מאוד בתחומה ובשנים האחרונות נמצאת בצמיחה מתמדת.
Click Software

לפני מספר ימים, פירסמה הדס להב, דיירקטור מוצר ומנהלת קו מוצרים בחברה, פוסט באתר של החברה. הפוסט מתאר Scenario של הזמנת טכנאי עם Appointment Booking, ומציג בצורה אמיתית מאוד את הסיטואציה של הצורך של לקוחות בקביעת שעת ביקור טכנאי.
http://blogs.clicksoftware.com/clickipedia-blog/bid/84376/I-d-Like-an-Appointment-Please
בלי לגלוש למפרט טכני, אפשר בקלות לדמיין את הסיטואציה ולהבין על מה המוצר הזה מדבר ומה הצורך בו.

PMsphere Product Management

השימוש ב-Scenarios נפוץ מאוד ב-ClickSoftware. כיף לראות, איך מנהלי המוצר יודעים לספר את הסיפור של הלקוחות ולתאר את הצרכים בצורה ציורית, ואיך הפיתוח דורשים תיאור של Scenarios לפני שהם ניגשים לעבודה.
התוצאה במקרה של Clicksoftware היא מוצר שמשקף תובנה אמיתית של צרכי לקוח, וזו הסיבה שהלקוחות של Clicksoftware כל כך אוהבים את המוצרים שלה.