לאחרונה לאן שלא מסתכלים רואים יותר ויותר נשים מנהלות בהי-טק. מצליחות, פופולאריות מעוררות השראה. זה גורם לנו לחשוב מה בעצם השתנה בין העידן של היום לבין מה שהיה כאן לפני כמה שנים.
הנה ארבע סיבות למה יש כיום יותר נשים מנהלות בהי-טק:

1. שעות עבודה גמישות =   anytime, anywhere
פעם המשוואה הייתה זמן עבודה = זמן משרד.
בתנאים הללו, נשים, ובעיקר אמהות היו בעמדת נחיתות.
כיום זה ברור שאין דבר כה שעות עבודה. 24/7 מעולם לא היה רלוונטי יותר.
וכמה שזה הופך את חיינו לקשים ומאתגרים זה גם פותח המון אפשרויות לנשים, כי המדד הוא כבר לא כמה שעות הייתי במשרד, אלא מדד איכותי שמסתכל על מה עשינו ואיזה ערך הבאנו.

2. היכולת ללעוס מסטיק וללכת בו-זמנית
אם פעם היה אפשר לפתור כל אתגר או עומס בעבודה עם שעה או שעתיים נוספת במשרד, כיום ברור שהאסטרטגיה הזו כבר לא עובדת.
אנחנו חשופים לכל כך הרבה משימות, נושאים, מטלות ואתגרים שזה ברור שלא ניתן להספיק הכל.
מי שמצליח בעידן כזה הם כמובן בני המין שיודעים ללעוס מסטיק וללכת בו-זמנית, אותה אוכלוסייה שיודעת בו-זמנית להאכיל תינוק, לבדוק שיעורי בית, ולנהל שיחת ועידה טרנסאטלנטית.
זה בא לנשים באופן טבעי: חלוקת קשב, multi-tasking, ניהול זמן, תיעדוף, והן עושות זאת בקלות ובאלגנטיות ועם הרבה מאוד מקצועיות.

3. Customer success
פעם ההסתכלות היתה 'בואו נפתח טכנולוגיה מגניבה ואחר כך כבר נסתדר', היום המוצרים מתחילים מהלקוח. איך לתת value  ללקוח, איך להגיע ל-customer success, איך ליצור engagement. זה דורש להבין לקוחות, להבין צרכים, להפעיל אמפתיה ולחשוב על אנשים.  ברור למה נשים כל כך חזקות כאן.

4. Role model
הדוגמאות של מנהלות חזקות ומובילות כמו מאריסה מאייר או שריל סנדברג ורבות וטובות בארץ, בהחלט מוכיחות לנשים רבות שתיקרת הזכוכית כבר נפרצה, ומהוות השראה ללא מעט נשים ללכת בדרכן, להעז ולא להתבייש להגיע לעמדות מובילות ומשפיעות.

זו בהחלט חוויה וזכות גדולה לקחת חלק במהפכה הנשית שמתרחשת כאן בשנים האחרונות.

 אסנת ניב אסא ורותי מלמד שניאורסון